Problemy ze zrzuceniem dodatkowych kilogramów są powszechne na całym świecie. Obecnie, szczególnie w krajach rozwiniętych, setki tysięcy osób szukają coraz to nowych rozwiązań na szybkie i skuteczne schudnięcie bez efektu jojo. Jednocześnie ogromna część naszego społeczeństwa nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania bez kawy. Na szczęście obecnie istnieje zadziwiająco skuteczny sposób na połączenie tych dwóch kwestii. Czy kawa może pomagać w odchudzeniu? Okazuje się, że tak! Z poniższego artykułu dowiesz się, w jaki sposób chudnąć, pijąc ulubiony napój, co kryje się pod tajemniczą nazwą bulletproof coffee oraz po jakie produkty sięgnąć, aby poprawić skuteczność odchudzania. 

Kawa kuloodporna – czym jest?

Słynna na całym świecie i popularnie spożywana szczególnie w Stanach Zjednoczonych bulletproof coffee, czyli kawa kuloodporna, została wynaleziona na początku XXI wieku przez blogera Dave’a Asprey’a. Ten popularyzator zdrowego odżywiania podczas wizyty w Tybecie zwrócił uwagę na to, że miejscowi do herbaty często dodają masło wytworzone z mleka jaków. Po powrocie do Ameryki postanowił odtworzyć ten przepis, jednak w ramach eksperymentu zamienić herbatę na kawę. W jego wyniku powstała szalenia popularna i znana na całym świecie kawa kuloodporna, czyli bulletproof coffee. 

Zamiast egzotycznego tłuszczu z mleka jaka Asprey wykorzystał do przepisu zwykłe masło z dodatkiem środniołańcuchowego tłuszczu MCT. To właśnie ten ostatni składnik jest kluczem do fantastycznych właściwości kawy kuloodpornej. 

Tłuszcz MCT – dawka zdrowia w niespodziewanej formie

Średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe niezwykle fascynujący element diety. Ich budowa chemiczna sprawia, że korzyści dla zdrowia, jakie przynosi ich spożywanie są naprawdę zachwycające. Stanowią przy tym bardzo dobrą alternatywę dla długołańcuchowych kwasów tłuszczowych, których obecność przeważa w naszej codziennej diecie. 

Sekret tkwi w sposobie trawienia tłuszczów MTC. W przeciwieństwie do tłuszczów długołańcuchowych są one wchłaniane z przewodu pokarmowego poprzez żyłę zwrotną bezpośrednio do wątroby. Właśnie dlatego w żaden sposób nie zwiększają one ryzyka zachorowania na różnego rodzaju przypadłości cywilizacyjnych, takich jak na przykład miażdżyca. Błyskawiczne wchłanianie się tłuszczów MTC do krwiobiegu to także idealne rozwiązanie w stanach chorobowych, szczególnie w momencie, kiedy występują problemy ze wchłanianiem się tłuszczy, różnego rodzaju zaburzenia metaboliczne czy problemy z wątrobą. 

Wpływ średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych na stan naszego organizmu jest nieoceniony. Badania wykazały, że mają one działanie antybakteryjne i termogenne – te ostatnie mogą znacząco wpłynąć na proces utraty kilogramów. Właśnie dlatego ich regularne stosowanie może wspomóc osoby prowadzące aktywny tryb życia, w tym także sportowców. Szybkie wchłanianie tych tłuszczów pomaga oszczędzać zapasy glikogenu. 

Realne korzyści ze spożywania tłuszczów MCT przez osoby na diecie to przede wszystkim poprawa metabolizmu i zahamowanie apetytu. Nie da się także nie wspomnieć o tym, że silne właściwości termogenne zwiększają proces wydatkowania ciepła przez organizm, co sprawia, że spalanie tkanki tłuszczowej jest o wiele łatwiejsze. 

Cappuccino MCT – idealna kawa na odchudzanie?

Kawa kuloodporna, wyposażona w masło i olej kokosowy MCT to naprawdę niezwykła i skuteczna mieszanka, która może w znaczny sposób wzmocnić proces odchudzania. Większość z nas rozpoczyna dzień właśnie od filiżanki kawy, dlatego takie rozwiązanie może być naprawdę smaczne i bardzo wygodne. Cappuccino MCT to idealny produkt, który pozwoli nam na codzienne spożywanie kuloodpornej kawy.

Cappuccino MCT – właściwości

Wielu osobom spożywanie kawy z dodatkiem masła może wydawać się bardzo mało komfortowe, dlatego producent Cappuccino MCT zrezygnował z tego składnika. Oprócz kofeiny w składzie kawy znalazł się także olej MCT, którego doskonałe właściwości zostały już wymienione powyżej. Poza ograniczaniem apetytu i spalaniem tkanki tłuszczowej stanowi on także naturalny i pokaźny zastrzyk energii. 

Cappuccino MCT to doskonała kawa kuloodporna, która charakteryzuje się właściwościami, takimi jak między innymi:

  • skuteczne zahamowanie ataków głodu
  • zwiększenie wydolności
  • zmniejszenie magazynowania tłuszczu
  • zahamowanie napadów głodu
  • pobudzenie i zastrzyk energii
  • zwiększenie uczucia sytości
  • pomoc w modelowaniu sylwetki

Ten niezwykle skuteczny suplement diety w postaci pysznej kawy to doskonały sposób na lepszy nastrój i poprawę sylwetki.

Cappuccino MCT – jakie efekty może nam przynieść?       

Regularne stosowanie Cappuccino MCT może przynieść wiele bardzo satysfakcjonujących efektów. Dla wielu osób z pewnością istotny jest czas oczekiwania na pierwsze oznaki działania kawy kuloodpornej. Najczęściej na pierwsze efekty musimy czekać około kilku tygodni, chociaż producent uprzedza, że jest to kwestia bardzo indywidualna. U niektórych osób pierwsze oznaki działania kawy mogą wystąpić już dwóch – trzech tygodniach, natomiast niektórzy będą musieli poczekać nawet dwa miesiące. 

Zażywanie Cappuccino MCT nie jest jednak problemem. Ponieważ kawa kuloodporna jest naprawdę pyszna i charakteryzuje się niepodrabialnym, niezwykłym smakiem. Efekty regularnego picia kawy z olejem MCT mogą naprawdę nas zaskoczyć. Jednym z najważniejszych jest zahamowanie apetytu, czyli bardzo praktyczna kwestia, którą docenią niemal wszystkie osoby walczące z nadwagą. Brak ochoty na podjadanie i przekąski to dla bardzo wielu z nas kluczowa kwestia w odchudzaniu. Niezwykle istotna jest także kwestia przyspieszonego procesu spalania tkanki tłuszczowej. Cappuccino MCT znacznie wspomaga efektywność treningów. Ponieważ pijąc kawę kuloodporną zyskujemy podkłady energii – w połączeniu z lepszym modelowaniem sylwetki oraz ograniczeniem ochoty na dodatkowe przekąski efekt odchudzania może być naprawdę spektakularny. 

Cappuccino MCT to kawa kuloodporna, która zyskuje coraz większą popularność wśród Polaków. Wpływ na to ma doskonały smak oraz bardzo dobre efekty utraty masy ciała. 

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X