Niedawno za sprawą drogerii Helfy otrzymaliśmy ciekawe masełka: aloesowe oraz babassu. W tym poście przybliżymy wam masełko aloesowe. Wszyscy kochają aloes, zarówno w formie płynnej jak i stałej. Posiada cenne właściwości pielęgnacyjne cenione w kosmetyce. Dostępny jest w sklepie: Helfy. Zobaczcie jak wypadło w naszych testach. sony-dsc-35

Opakowanie


Masełko zostało zamknięte w 120 ml ciemnym słoiczku zakręcanym na czarną zakrętkę. Słoiczek dodatkowo zabezpieczony był naklejką “plombą”, która gwarantuje nienaruszalność produktu. 

Ciemne szkło sprawia, że zawartość słoika jest chroniona przed działaniem promieni słonecznych przyczyniających się do utlenania cennych substancji aktywnych masełka.

sony-dsc-36

Etykieta utrzymana jest w kolorze biało-zielonym. Z etykiety przeczytamy opis, przeznaczenie kosmetyku oraz jego skład. Dodatkowo pogrubiony został skład, aby był lepiej widoczny dla konsumenta.

sony-dsc-37

Zapach, konsystencja

Po odkręceniu słoiczka naszym oczom ukazuje się gęsta biała konsystencja.   Wyglądem przypomina zbity olej kokosowy. Jest to białe, miękkie masło o charakterystycznym zapachu. W upale zmienia swoją postać ze stałej na ciekłą. 

Masło aloesowe dogłębnie nawilża i wspaniale pielęgnuje, przyśpiesza regenrację zniszczonej skóry. Stopniowo topi się w trakcie kontaktu ze skórą, jednak trwa to chwilkę 🙂

sony-dsc-38

Do czego wykorzystać takie masło:

– zamiast balsamu do ciała,
– w celu pielęgnacji skóry podrażnionej i wrażliwej
– jako surowiec do wykorzystania w produkcji domowych kosmetyków,

Aloes wykazuje potężne właściwości regenracyjne i pielęgnacyjne. Łagodzi podrażnienia i stany zapalne naszej skóry. Przynosi ukojenie skórze alergicznej i wrażliwej.

sony-dsc-39

Masełko posiada w składzie dokładnie dwa składniki. Znajdziemy tutaj olej kokosowy oraz aloes. Wszystkie składniki pozyskiwane na zimno, nie rafinowane, nie pozbawione cennych składników odżywczych.

Kosmetyk jest w 100% naturalny. Nie testowany na zwierzętach i odpowiedni dla wegan i wegetarian.

sony-dsc-40

Masełko posiada mocno zbitą i twardą konsystencję, należy nabrać odrobinę a później powolutku rozotopić w dłoniach lub na ciele. Masełko topi się powoli i po kilku minutach pozwala na całkowite rozsmarowanie oraz wchłonięcie.

Produkt o pojemności 120 ml możecie zakupić w cenie Helfy za jedyne 22 zł. Naszym zdaniem cena nie jest wysoka i warto się nim zainteresować, jeśli poszukujecie skutecznej pielęgnacji swojej skóry. Produkt znajdziecie tutaj:

>>> MOHANI Masło aloesowe 

X